Rozumiemy Twój Biznes

Biogram

Trener, konsultant


Bartłomiej Nita jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych i profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Rachunkowości na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Studiował również finanse i rachunkowość na University of Limerick w Irlandii.

Współpracuje z firmą konsultingową, gdzie zajmuje się doradztwem gospodarczym dla różnych przedsiębiorstw i instytucji. Jest autorem wielu ekspertyz i opracowań gospodarczych oraz programów restrukturyzacji przedsiębiorstw i instytucji a także wycen spółek na potrzeby przekształceń własnościowych oraz Sądu Gospodarczego. W praktyce projektuje systemy controllingu, rachunkowości i zarządzania finansami.


Jest ponadto trenerem biznesu, który z pasją i zaangażowaniem przedstawia złożone problemy w jasny i zrozumiały sposób. W celu podnoszenia swoich kompetencji szkoleniowych ukończył Szkołę Trenerów oraz Szkołę Tutorów-Mistrzów. Prowadził szkolenia otwarte i zamknięte dla kilkunastu polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych, m.in. Telekomunikacja Polska, MetsaTissue, Axel Springer, Latex, POCH Polskie Odczynniki Chemiczne, Martifer. Przeprowadził ok. 100 szkoleń otwartych w języku polskim i angielskim na poziomie początkującym i zaawansowanym. Wykłada na studiach MBA we Wrocławiu i w Warszawie (m.in. w Szkole Biznesu prowadzonej przez prof. W. Orłowskiego, byłego doradcy Prezydenta RP) oraz gościnnie na uczelniach za granicą.


Opublikował ponad 100 pozycji naukowych z zakresu, w którym prowadzi działalność doradczą i szkoleniową, w tym m.in. następujące książki:

  • Rachunkowość w zarządzaniu strategicznym przedsiębiorstwem, (WoltersKluwer, Kraków 2008),
  • Metody wyceny i kształtowania wartości przedsiębiorstwa (PWE, Warszawa 2007),
  • Cost and Management Accounting. Tutorial Exercises with Examples (WAE, Wrocław 2006),
  • Rola rachunkowości zarządczej we wspomaganiu zarządzania dokonaniami przedsiębiorstwa (WAE, Wrocław 2009),
  • Budżetowanie w przedsiębiorstwie. Organizacja, procedury, zastosowanie (WoltersKluwer Polska, Kraków 2010)

szkolenia trenera


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.